gTranslate
Pro prohozeni jazyku staci napsat slovo do dolniho ramecku(to) namisto horniho(from). Pro anglictinu program nezna americkou vlajecku, jen britskou.
Dale ma program tyto tlacitka:
Hvezdicka-Zobrazi “oblibene”
- history – slova co jsem naposledy prekladal
- unassigned – Nepodarilo se mi do nej vlozit ani 2) tlacitkem
iTranslate
Ihned po spusteni se dozaduje nainstalovani dvou text-to-speech aplikaci z marketu. Nicmene prvni se mi nepodarilo nainstalovat, protoze nemam SD kartu a druhou jsem nezkousel, program funguje i bez nich. Program podobne jako gTranslate umi prehodit jazyky, resp. slovicko. Trochu nesikovne je mala roletka pro vyber jazyku. Ihned po vyberu jazyku prelozi, pokud neprekladam po kazdem slovicku do noveho jazyka, je zde tlacitko pro preklad.
ProTranslate
Lze prelozit:
-Text
-Dokument
-Web
Jsou zde tyto tlacitka:
-zavrit – Vymaze vsechny pole a dosadi defaultni jazyky.
-obnovit/prohodit – prohodi jak text tak jazyk takze celkem zbytecna vec
-vyslovit – Po kliku na nej se do sluchatek nic neozvalo.Ze by neco vydal repracek se taky asi nekonalo,mozna to bylo proto ze jsem nemel ty 2 knihovny (viz. vyse)
Je tu jeste jeden textbox pronuncation. Bohuzel nevim co to znamena ani co dela.Mozna to bude vyslovnost,ale nezda se mi to. Tlacitkem share lze sdilet na sluzby sms, twitter,facebook nebo mail.Program nema menu. U prekladu websitu se zada adresa a do ktereho jazyku si uz. preje stranku prelozit. Adresu lze nacist z dosud projitych stranek. Pri prekladu dokumentu se musi zadat jazyk from, to a vybrat soubor na pam. karte. Vyvinula firma Prolog, inc.
Prekladac Google
Opet je zde tlacitko pro prehozeni dvou jazyku. Ihned po napsani v roletce vyjede volba pro okamzite prelozeni. U kazdeho prelozeneho vyrazu je hvezdicka, cimz muzete dat tento preklad do oblibenych. Pres menu lze odeslat pomoci moznosti, na ktere jsme zvykli. Dalsi moznosti, ktere je mozne pres menu udelat je prelozit zpravu sms, vejit do nastaveni nebo se dostat na vychozi obrazovku(plochu). Aplikace podporuje hlasove zadani. V nastaveni jde zapnout “bohaty slovnik” nebo zda si preju naseptavani od Google, moznosti opravdu nejsou nijak siroke, ale postacuji