4. kapitola – Umeni z onoho sveta – Zivot po smrti

Automaticke psani:
Na pultech knihkupectvi se uz patrne objevila jedna z nepodivnejsich autobiografii – konkretne o Jesse james’ovi, ktery byl zlocinec s koltem proklate nizko u pasu. Komunikuje ze zahrobi, aby napravil tradovane omyly a vypovedel o svem zivote pravdu.

Skeptici o tomto radi rikaji ze jde o pohrouzeni se do stavu blizkeho sneni(reverie), kdy clovek uz jakoby sni ale stale je schopen jeste psat a delat jine veci.
William Stainton Moses popsal takto 24 zapisniku. Jednim ze signataru jeho textu byl skladatel Mendelssohn. Patience Worthova byla v tomto jedna z nejplodnejsich posmrtnych autorek. Poprve se objevila jako Pat-C(13.kvetna 1913), kdy nadiktovala pani Pearl Curranove nekolik radek textu, mezi nimiz i stalo: “Proc dopravat smutku, aby ti kradl srdce? Tva hrud je pouze jeho pestounkou, svet jeho kolebkou a laskyplny domov jeho srdce.”.

8.cervence se tato poselkyne zprav podepsala jako “Patience Worth”. Pozdeji pani Curranova zjistila ze Patience zila v 17. stoleti, coz vysvetlovalo jeji anglictinu. Do roku 1938 stacila nadiktovat miliony slov, jez se skladali v basne, romany i divadelni hry. Nebyly to vsak zadne prumerne blaboly. Tato dila slavila v Americe i Britanii literalni uspech. Otazkou bylo kdo byl skutecny autor. Pani Curranova mela jen velmi omezene, zakladni vzdelani a necetla temer. Patience Worth byla obycejnou zenou v domacnosti. Je to dukaz, ze se duse na onom svete vyvijeji?

Umeni pro umeni:
Matthew Manning pusobi jako pozoruhodny clovek – laskavy a skromny. Prvni knihu – The Link napsal kdyz mu nebylo jeste ani 20 let a je ukazkou nejuzasnejsich a nejprukaznejsich paranormalnich jevu. Nejprve se Manningovi objevovali poselstvi na stenach jeho stareho domu.

Pozdeji se stal zprostredkovatelem nescetne mrtvych maliru, jak je Arthur Rackham, Aubrey Beardsley, Beatrix Potterova a dokonce Pablo Picasso. Obrazy sahaji od novych vytvoru po kopie jiz existujici obrazy a mohou se s nimi smele rovnat. Manning vsak neni jediny kdo vladne takovou schopnosti. Brazilan Luiz Gasparetto vytvoril nova dila Renoirova, Cezannova a Picassova. Pracuje v tranzu, obvykle potme a casto vytvari 2 malby zaroven – kazdou z nich jednou rukou. Tito paranormalni umelci nepotrebuji zadne predbezne skicy a vytvareji celistva mistrovska dila v radu nekolika hodin.

Hudba sfer:
Rosemary Brownova ma opet velmi omezene hudebni vzdelani, ale ve svem londynskem dome vytvari hudbu, jez ji diktuji zemreli skladatele. Britsky skladatel Richard Rodney Bennett k tomu rika: “Spousta lidi dokaze improvizovat, jenze hudbu, jako je tato, nevymyslite, nemate li za sebou leta cviceni a driny.”.

Stejne jako u vytvarnych praci a automatickeho psani vznikaji i tyto skladby velice rychle. Skeptici opet namitaji, ze jde o vedomy podvod, ze tito lide co udajne prijimaji umeni od mrtvych umelcu jsou sensibilove, kteri pouze pracuji s podvedomim. Jaky jiny zdroj by mohl existovat? Hovori se zde o velkem kosmickem souhrnu znalosti, ktere nekteri nazyvaji Akasa neboli Knihou zivota. Proc se dosud neobjevilo zadne medium, ktere by prijimalo inspiraci od zijicich velikanu umeni dnesni doby?

“Tady John Lennon, zivy, az na to, samosebou, ze jsem mrtvy”:
Ke sve vrazde se Lennon stavi s podivnou ambivalenci. Chape ji jako odplatu z minuleho zivota a jako neco co bylo zamysleno. “Umrel jsem zrovna v pravy cas, kdy jsem zemrit mel a tak mohu udelat dalsi krok.” Nyni patri ke skupine, stejne jako vsichni velci skladatele, neoficialne zvane “Bile bratrstvo”.

Spojenymi silami se pokouseji podat dukaz posmrtneho zivota, nebot v devadesatych letech ma Zeme projit obrovskou spiritualni transformaci.

P1040025

PROTI POSMRTNE EXISTENCI:

  • Pro to, odkud se bere tvorivost, existuji psychologicka vysvetleni.
  • Umelecke vytvory nebyvaji povazovany za lepsi a dokonce ani srovnatelne s dily, ktere dany umelec vytvoril za sveho zivota.
  • Operace oddelujici mozkove hemisfery napovida, ze se z podvedomi mohou vynorovat informace, aniz by jako takove byly rozeznany.

PRO POSMRTNOU EXISTENCI:

  • Vytvory techto senzibilu presahuji beznou uroven umelecke tvorivosti, jez je temto lidem vlastni.
  • Mnoho odborniku prohlasuje, ze vysledky jsou nepochybne “ve stylu” predpokladaneho puvodce.
  • Dosud nikdy nebyly predlozeny dukazy, jez by dokazovali, ze jsou zainteresovana media nepoctiva.
  • Cela nova “mistrovska dila” se objevuji na platne behem nekolika minut az hodin, bez predchozich skic a nekdy vytvarena dokonce potme. To je mnohem vic nez jen latentni talent skryty hluboko v podvedomi.


Toto jsou moje vypisky a nekdy i “opisky” z knihy Zivot po smrti (podtitul Zkoumani zahad zivota a smrti) od autoru Jenny Randles a Peter Hough (ISBN 80-85928-04-3).

Knizku musim vratit do knihovny, takze si aspon necham vzpominku v takoveto forme. Pokud chcete najit na tomto blogu vsechny kapitoly ktere jsem si takto vypsal, dejte si do hledani napravo treba “Toto jsou moje vypisky z knihy Zivot po smrti”(bez uvozovek samozrejme) protoze tento konec budou obsahovat vsechny tyto vypisy a blogposty. Pokud mi chcete cokoliv rict, vyuzijte mail sunamocz@gmail.com. Muzete si rict o ICQ, Jabber nebo cokoliv jineho, budu se snazit vam vse dat.

Muzete mi i vynadat, vyjadrit politovani nebo treba pochvalu. Opravdu nemam chut, naladu ani nic jineho opisovat celou knizku. Snazil jsem se zde promitnout hlavni myslenky na ktere jsem natrefil, a ponevadz tato knizka byla skvelymi a pozoruhodnymi myslenkami natlakovana od prvniho pismena do posledniho, tak tu se nemuzu venovat uplne vsemu. Snad vam to tu bude davat smysl. Za pripadne pravopisne chyby se omlouvam, neproslo to jazykovou korekturou ani zadnym spell-checkrem. Enjoy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *