Po mirne delsi prestavce se vam zde opet hlasim s necim novym z me programatorske kuchyne. Dnes vam osvetlim jak se pouziva, jak vznikl a k cemu je program MusicSorter. Prvne jak vznikl. Kdysi davno jsem si naprogramoval program PoradekVeVideich.
Pak jsem mu dal funkci hledani podobnych souboru podle nazvu a pote nejspis dodelal schopnost prohledavat YouTube a moznost stahovat YT videa – ty ktere jeste ve nemate. Pisu nejspis protoze ty soubory tam jsou, ale nevim zda jsou plne funkcni a odladene. Proto v tomto novem programu jsem tuto funkci vynechal, ale nekdy priste ji tam urcite dodam.
Ted se chci dostat k tomu k cemu je program MusicSorter. Ve zkratce – je k tomu, aby jste si polo-automaticky mohli projit vase medialni soubory a davat jim spravne nazvy, u me to je zatim konvence %artist%-%title%, zadnou jinou konvenci program nepodporuje. Pokud se budete snazit schvalit nazev s zadnou pomlckou, pripadne s 2mi a vice pomlckami, neprojde vam to.
Aplikace pracuje s temito slozkami – konstantami(slozky se nemusi jmenovat stejne jako jsou tady ale kdyz budou, bude vam to pomahat v orientaci v programu, protoze obcas nekde pouzivam konstanty misto nazev vasich slozek):
- Downloads – Slozka ve ktere se kontroluje na nove soubory a po schvaleni nazvu se presune do Downloads2.
- Downloads2 – Do teto slozky presouvam kdyz soubor obsahuje jednu pomlcku. Z teto slozky se ve vychozim stavu presouva do Videos ale to az pote co prekonverujete soubory v teto slozce do MusicSort.
- Videos – Slozka ktera obsahuje hudebni klipy. Jsou rozdeleny podle interpretu na slozky ale nazvy souboru zustaly stejne – tedy napriklad Abba/Abba-Thank You For The Music.mp4 .
- Video2 – Slozka, do ktere se presouva v programu, kdyz video neni hudebni, nebo je s nim treba nejak dale pracovat.
- GMusic – Slozka ktera obsahuje ty nejlepsi hudebni soubory. U me puvodne tato slozka slouzila k tomu abych z ni nauploadoval na Google Music(odtud jeji nazev), od doby co mam ale Naplno/All Access jsem se na upload souboru vypadl, protoze hudebni online sbirka Google Music je i tak dost velka.
- Music2 – Analogie k Videos2. Pokud mam MP3, ktera neni pisnicka ale je to treba mluvene slovo, presunu ji zde. Primo v programu(stejne jako u Videos2) muzete vytvaret nove slozky v Music2 a take jedinym klikem do Music2 presunout. Pokud slozka nebude existovat pri presunovani do ni, program ji vytvori. Detailneji hiearchicke slozky nejsou bohuzel podporovany. Bohuzel program kvuli chybe/nedodelku ve WPF neumoznuje prirazovat jednotlivym slozkam pro rychly presun klavesovou zkratku, tak jak tomu bylo ve predchozi Windows Forms verzi.
- MusicSort – Slozka z ktere se bud mohou presunout vsechny soubory do GMusic(stiskem tlacitka s logem Google Music(sluchatka)), nebo naopak vsechny soubory *.mp3 z Downloads do MusicSort.
Vsechny cesty k temto slozkam se zadavani v pruvodci nastaveni a jsou povinne.
Pokud nektera cesta neni zadana nebo neni na disku, zobrazi se ihned po startu programu onen nastavovaci pruvodce, ktery sice jde zavrit ale dialog se zobrazi jeste jednou. Pokud ho i nyni zavrete bez finalniho ukonceni, program vam uz dialog znovu nezobrazi, ale jistojiste havaruje nekde po startu.
Program pro kazdou pisen kterou nactete vypocte podobnost s ostatnimi soubory na disku ve 3 slozkach – GMusic, Music2 a MusicSort. To proto abyste mohli snadno zjistit zda podobny nebo stejny soubor uz nemate na disku – nacitani slozky Downloads je automaticke po startu. Program dale umi pouhymi 2mi kliky pridavat na zacatek ci konec souboru dany text a to jeste neni vsechno – taky umi nahrazovat dany text za jiny text.
Vsechno toto pridavani/nahrazovani lze ovladat co se tyce pridani novych moznosti skrze program. Je ale maly rozdil mezi pridanim na zacatek a konec – kdyz pridavate na konec, prida se mezera a pak vami zvoleny text. Kdyz ale pridavate na zacatek, program vam zvoleny text prida jako interpreta, tedy s pomlckou na konci. Kdyz chcete nejakou moznost vymazat, musite editovat .txt soubor ve slozce Settings aplikacni slozky programu a vymazat dany radek.
V techto souborech nemuzou byt zadne prazdne radky, pokud budou, program je preskoci ale vypise ktere soubory obsahovali prazdne radky, u replace to muze byt i radek ve spatnem formatu a taky zvlast vypise, pokud nektery soubor nebude vubec existovat na disku. Toto program vypise i pri uplne prvnim spusteni tak si toho prilis v takovem pripade nevsimejte.
Co se tyce formatu videa s kterymi program pracuje, tak to jsou .mp4 a .flv. Soubor smazete z disku tak, ze napisete misto jeho nazvu male d a stisknete enter. Kdyz si to rozmyslite, mela by fungovat klavesova zkratka ctrl+z. A jeste jak program vypada: