
A zjistil jsem ze jsou uzasne v tom ze kdyz okno prohlizece zmensim pod 1000px, automaticky zmizne i cerveny div “Hledani”. Nainstaloval jsem si emulator prohlizece iPhonu a tam to vypada takhle:
Zajimavosti je, ze iPhone pracuje u device-height s celou sirkou obrazovky, vc. ovladacich prvku prohlizece, listy atd. To me ale zase nemusi tak stvat, stejne v 99% pripadu budu stranku optimalizovat na nejakou sirku a nikoliv vysku(stranky se budou stejne natahovat dolu, kdyz budou na displejich s mensim rozsirenim). Responzivni web design se sklada ze 3 zakladnich slozek:
-
Flexibilni struktura – tu jsem taky pouzil, tedy zadaval rozmery v %. Je to dobra vychytavka.
-
Flexibilni obrazky – s temi se teprve budu ucit pracovat, ale myslim ze to nebude nic tezkeho.
-
Media Queries – to je to o cem je zacatek tohoto blogpostu.
O stezejsi zakladech se doctete na wiki: http://cs.wikipedia.org/wiki/Responzivn%C3%AD_web_design . A ted k samotnemu nadpisu. Zatim jsem vytvarel weby v ASP.NET + CSS + HTML + JS(bud puvodni nebo zkompilovany z TypeScriptu) a premyslel jsem jak udelat svoje stranky vice dynamictejsi a animovane a chtel jsem zabit hned 2 mouchy jednou ranou – kdyz uz se ucit neco noveho, tak poradne z gruntu. Proto jsem si rekl ze budu mit dalsi web v PHP(ktery budu psat ve VS s extension https://visualstudiogallery.msdn.microsoft.com/6eb51f05-ef01-4513-ac83-4c5f50c95fb5?SRC=VSIDE ktere se sice plati, ale tak nejakych 750Kc za rok snad bych mohl utratit kdyz budu aktualizovat obrok, furt lepsi nez programovat v necem jinem nez ve VS).
Tak uvidime jestli to vzdam jako vsechny moje ostatni pokusy s PHP. Edit den pote: Uz jsem s PHP zase skoncil, nesnasim Javovske IDE a ty entensiony do PHP jsou nedopracovane, je to skoro jako Linux, furt tam neco nefunguje :D.