Pokud se budete přychytávat jen do stran, kde jsou okraje, OP budou vždy přichycené na ně a nebudou měnit velikost.
Pokud nastavíte kolizní přichytávání (na rovnoběžné strany), OP se budou překrývat. Pokud nastavíte vše tak, aby OP, které nejsou u okrajů se roztáhly, pouze oni budou mít velkou velikost. Anchor na všechny lze nastavit i na vnější OP.
Nevím co se stane, když na jedné straně máte několik různě velkých OP a zapnete Anchor z druhé strany.
Další možnosti je použít některý z integrovaných správců rozvržení:
-
TableLayoutPanel – Nejpropracovanější, na layoutu formuláře vytvoří tabulku, u které může spojovat sloupce/řádky a vytvářet tak rozličné oblasti, přesně jak potřebujete.
-
SplitContainer – Rozdělí na 2 oblasti, jejíž hranici lze měnit a tím i velikost OP. Výhoda je v tom, že se nastavuje přes procenta, takže v případě
-
FlowLayoutPanel – OP se do něj umisťují postupně a to horizontálně nebo vertikálně.
-
Panel – Obyčejný panel, nejčastěji se používá pro zakázání většího počtu OP.