Web BibleServer se novými “DB střevy”

2 dny mi trvalo, než jsem předělal BibleServer aby používal při zobrazování dat z Bible pouze databázi SQL Serveru. V těchto 2 dnech jsem nejen přepisoval kód, ale samozřejmě taky psal úplně nový kód(například na vytvoření vylepšených SQL server tabulek ze souboru s Biblí) nebo zkoumal možnosti(například to, jak dlouhé jsou verše).

Nyní to přineslo svoje ovoce a web již funguje, rychlost aplikace neutrpěla, možná se ještě zrychlila. Protože před touto úpravou jsem to kombinoval a načítal ze 3 zdrojů, totiž souborů na disku(které zabírají aspoň u mě na disku 2,53MB, skutečná velikost 5,91MB), dále pak taky z DB některé věci a hlavně z RAMky, kde jsem si při spuštění webové aplikace do ní nahrál celou Bibli.

Právě díky tomu že teď do RAMky nic neukládám mi pokleslo využití paměti o ohromujících 100MB a to je polovina mého prostoru v RAMce pro mou aplikaci, protože mám 200MB limit, po jehož překročení se mi aplikace resetuje.

Rychlosti vyhledávání

Nejpomalejší je vyhledávání pomocí fulltextu. Tam se časy pohybují kolem 0,07s u mě a 0,15s na hostingu, čili na hostingu to je až 2,5x pomalejší. Srovnejte vyhledání stejné obrázky se stejnými parametry u mě a na hostingu:



Vyhledávání pomocí fulltextu na localhostu je rychlejší




Vyhledávání na webu je o něco málo pomalejší


Při vyhledávání podle pasáže se rychlost nezjišťuje, ale při posledním typu vyhledání – podle veršů – ano. Při zadání 1 kapitoly Biblické knihy s 3 mi verši je rychlost následující – na localu méně než 0,01s a na webu 0,01s. Samozřejmě že se vzrůstajícím počtem veršů tento čas bude narůstat:



Vyhledání 3 veršů je na localu ultra rychlé 🙂



Ale ani to samé na webu není zase tak pomalé 🙂

Obsazené místo v DB

Samozřejmě, pokud něco někde smažu(RAM) a chci aby to fungovalo i dál, musím to dát jinde. A jak už víte je to teď v DB. Nečekal jsem že to obsadí tolik ale v porovnání s obsazenou RAMkou předtím to ještě není tak hrozné.



Takhle to vypadalo v mé DB před smazáním starých a nahozením nových tabulek



A takhle to vypadá teď 🙂

Na závěr jen dodám, že tento konvert na čisté DB řešení bych chtěl provést u více webů :). Navíc je teď na webu BibleServer , kde najdete všechno o čem tu píšu i “Statistiky pro nadšence” – ty jsou objektivní a ze skutečných dat, až na to minimální, průměrnou a maximální délku, někde jsem musel udělat chybu při výpočtech. Pokud se chcete podívat, udělejte to hned, protože ty statistiky brzo smažu(řekl bych tak maximálně za 2 dny).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *