Dnes jsem pokračoval ve ukládání kešek okolo Karlových Varů, kde je PowerTrailu více, ale nejlepší je asi GeoWest, kvůli něho bych tam hlavně jel, protože to je hrozná dálka(vlakem 8h+). A hrozně mě štve luštění kešek, které vůbec nechápu, což je asi skutečně 99% mysterek.
Tak píšu autorům a odepisuje mi asi méně než 20% a protože si to píšu do dokumentu a pak to odesílám najednou(třeba aby někdo nedostal 5 či více stejných/podobných zpráv kdo má těch kešek více) a čím více kešek tam uvedu, tím menší pravděpodobnost že mi odepíšou. Fakt toho mám dost, se podívejte na mapu třeba okolo České Lípy, nejlépe od ní kousek jižně a pak západně.
Všude jen mysterky, multinek a tradicek dohromady tak asi 10%. Proto jsem dnes naprogramoval velice jednoduchý program, do kterého zadáte číslo a on vám vypočte ciferaci. To byl jen první a malý krok ke luštění kešek, navíc takových online i offline programů co to zvládnout je hodně.
Nicméně luštím další kešky a furt to samé. Buď jasné zadání ale nejasné jak na něho, nebo jen „chytře“ poznamenáno např. „však vy na to určitě přijdete kde jsou finální souřadnice“. Proto jsem si chtěl rozšířit svůj program na ciferaci o hromadný převod a přidat tam další algoritmy pro řešení šifer, aby se dalo naklikat co se všechno má postupně udělat a pak to jen vypsalo co to dělalo v jednotlivých krocích a finální výsledek.
Pak jsem si ale vzpomněl na stránku finalni kesky.cz kterým jsem se dlouho(celé roky) morálně bránil a myslel si že buď tu kešku vyluštím sám, či s pomocí a nebo ji neodlovím, ale nikdy se nebudu snižovat získávat nějaké kredity(ať už za posílání jiných ověřených souřadnic, které pak musí ověřit zda tam ta keška skutečně je, či za peníze) abych mohl získat finální souřadnice kešek, které tam mohl někdo vložit ať už omylem či záměrně špatně.
Taky mě napadlo si vytvořit vlastní podobný web či web pro ověřování souřadnic, práce na chvilku a možnosti s daty, ke kterým se dostanu velké.
Chtěl bych hlavně aby to bylo snadné a rychlé pro všechny kdo neumějí luštit mysterky tak jako já, Jenže co je snadnější a hlavně efektivnější, luštit dostupnými algoritmy šifru a zkoušet evinku či geocheck pokud se autor uráčil ji tam dát, nebo spíš se vydat cestou ala finální kesky.cz? Zatím jsem spíše pro to luštění, i když naprogramování bude pracnější.
Když jsem do finalnikesky.cz vložil 1 souřadnice, tak mi to napsalo „Souřadnice byly uloženy ale protože je vidíme poprvé, musí je ostatní uživatelé ověřit. Až se tak stane, dostaneš tři kredity a pošleme ti mejla :-)“
Bohužel to byly špatné souřadnice a ještě navíc keška je již v archivu dlouhodobě a nikdo ji nemůže odlovit, takže ty 3 body neuvidím =D. Pak jsem poslal ještě jedny souřadnice, správné, to mi přičetli 1 bod, asi proto že přede mnou už někdo tyto souřadnice vložil. Tak jsem se podíval na finální souřadnice 👻 Odkaz je mrtvější než Flash Player. a zobrazilo se mi toto: <> class=“alignnone size-medium wp-image-1476″ src=“http://jepsano.net/wp-content/uploads/2015/05/GC33XQG-Fotbalova-300×136.png“ alt=“GC33XQG – Fotbalova“ width=“300″ height=“136″> Souřadnice sedí, mám správně přímo od autora, a hned 10x ověření?
I kdyby to bylo pouze kolikrát lidi zadali stejné souřadnice, tak je to dost, kešku má zalogovanou jako found it na geocaching.com 193 uživatelů. Na podobném principu, jen s menšími odchylkami funguje web finalky.cz. Možná jich je ještě víc, ale z hlavy znám jen tyhle 2, google jsem nepoužil.
Tak nevím, doma už být nechci, protože mě šíleně bolí záda ze sedačky na které sedím, takže mám málo času na programování a pak se více nachodím než ulovím v terénu..